CCV Pardubice

    Jóga pro děti - Alenka v říši divů
 Kód akce: 1102490 
 Název akce: Jóga pro děti - Alenka v říši divů 
 Termín konání: Od 23.srpna 2018 do 24.srpna 2018 od 09:00 
 Rozsah akce: 16 vyučovacích hodin
 Místo konání: Studio jógy DUHOVÉ ZVONKY Pardubice,Klášterní ulice 54 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah: Seminář je určen pedagogům, kteří chtějí poznat specifika a přístupy při výchově a práci s dětmi předškolního i mladšího školního věku. Kdo se diví, není divný. Ví to i Alenka, která je za zrcadlem. Pohled do něj nestačí, je potřeba jít dál. Prozkoumat nový svět a neznámé krajiny, zjistit kdo je ona sama a jací jsou Ti jiní… Jak Alenka souvisí s jógou? Tím, že nikdy nestojí na místě. Ásanová praxe jógy totiž není nikdy stejná, i když třeba cvičíme to samé. Jednou je venku vedro a podruhé zase déšť a tahle proměnlivost zasáhne Alenku i všechny, kteří se vydají za ní – s ní. Proskočit rámem zrcadla a zanechat za sebou odrazy jednoho světa, najít odvahu a vstoupit do toho nového, to chce čas. A tento čas začneme nacházet, když si ho dopřejeme. Dvoudenní seminář hravé jógy pro děti nabídne nejen učitelům inspiraci, jak přistupovat k dětem, k józe, ale především k sobě samým. Protože když chceme něco nabídnout dál a proniknout do toho, musíme začít nejdříve u sebe. I stromy rostou pomalu a ani Alenka v Říši divů nemá tolik času, aby počkala, než vyrostou. Bílý králík je se svými hodinkami ve střehu, stejně jako učitel, který předává žákovi své know how. Zažijte na vlastní kůži, jaké je být Alenkou, která se diví, ale také králíkem, který určuje cestu. Buďte aspoň chvíli dětmi a po celou dobu semináře hlavně sami sebou. Třeba zjistíte, že svět za zrcadlem je mnohem opravdovější než ten, na který se stále díváte. Obohaťte svou výuku o cvičení jógy, které podporuje harmonický rozvoj osobnosti, rozvíjí fantazii a pomáhá čelit stresovým situacím. Jóga pomáhá lépe vnímat své tělo, živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Naučte děti cvičením jógy vnímat radost, pohyb a sebevědomí, učte je respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Ponořte se do světa her, příběhů, barev a fantazie. Zábavnou formou se seznámíte s jógovými pozicemi, vyzkoušíte relaxační techniky i dechová cvičení. Čekají vás praktické ukázky, teoretické vstupy, barevné obrázkové výstupy. Obsah semináře: • lekce jógy, ásanová praxe, dechová cvičení • specifika předškolního a mladšího školního věku • struktura a skladba hodiny ve školní praxi • sestavy a říkanky pro domácí praxi • jógové chvilky v běžném denním programu • tvoření příběhu a motivace příběhem • praktické ukázky, práce s pomůckami • zásobník her, dechových cvičení, relaxačních technik  
 Doporučeno pro: učitele MŠ, ZŠ, vychovatelé, pedagogové volného času a další zájemce 
 Lektor: Mgr. Iveta Komárová,
 
 Garant: Michaela Boková 
 Účastnický poplatek: 2800 Kč 
 Tematická náplň: Seminář je určen pedagogům, kteří chtějí poznat specifika a přístupy při výchově a práci s dětmi předškolního i mladšího školního věku. Kdo se diví, není divný. Ví to i Alenka, která je za zrcadlem. Pohled do něj nestačí, je potřeba jít dál. Prozkoumat nový svět a neznámé krajiny, zjistit kdo je ona sama a jací jsou Ti jiní… Jak Alenka souvisí s jógou? Tím, že nikdy nestojí na místě. Ásanová praxe jógy totiž není nikdy stejná, i když třeba cvičíme to samé. Jednou je venku vedro a podruhé zase déšť a tahle proměnlivost zasáhne Alenku i všechny, kteří se vydají za ní – s ní. Proskočit rámem zrcadla a zanechat za sebou odrazy jednoho světa, najít odvahu a vstoupit do toho nového, to chce čas. A tento čas začneme nacházet, když si ho dopřejeme. Dvoudenní seminář hravé jógy pro děti nabídne nejen učitelům inspiraci, jak přistupovat k dětem, k józe, ale především k sobě samým. Protože když chceme něco nabídnout dál a proniknout do toho, musíme začít nejdříve u sebe. I stromy rostou pomalu a ani Alenka v Říši divů nemá tolik času, aby počkala, než vyrostou. Bílý králík je se svými hodinkami ve střehu, stejně jako učitel, který předává žákovi své know how. Zažijte na vlastní kůži, jaké je být Alenkou, která se diví, ale také králíkem, který určuje cestu. Buďte aspoň chvíli dětmi a po celou dobu semináře hlavně sami sebou. Třeba zjistíte, že svět za zrcadlem je mnohem opravdovější než ten, na který se stále díváte. Obohaťte svou výuku o cvičení jógy, které podporuje harmonický rozvoj osobnosti, rozvíjí fantazii a pomáhá čelit stresovým situacím. Jóga pomáhá lépe vnímat své tělo, živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Naučte děti cvičením jógy vnímat radost, pohyb a sebevědomí, učte je respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Ponořte se do světa her, příběhů, barev a fantazie. Zábavnou formou se seznámíte s jógovými pozicemi, vyzkoušíte relaxační techniky i dechová cvičení. Čekají vás praktické ukázky, teoretické vstupy, barevné obrázkové výstupy. Obsah semináře: • lekce jógy, ásanová praxe, dechová cvičení • specifika předškolního a mladšího školního věku • struktura a skladba hodiny ve školní praxi • sestavy a říkanky pro domácí praxi • jógové chvilky v běžném denním programu • tvoření příběhu a motivace příběhem • praktické ukázky, práce s pomůckami • zásobník her, dechových cvičení, relaxačních technik Seminář vybaví účastníky množstvím ispirací a nápadů, jak obohatit výuku. Naučí se jak praxi jógy začlenit, rozvíjet a prohlubovat v běžných aktivitách a denních činnostech dětí , ve školských zařízeních či volnočasových aktivitách. 
 Poznámka: Kurz probíhá ve 2 dnech 23.-24.8.2017 , časy 1. den 9-16:30 hodin, 2. den 9-14:30 hodin. Doporučujeme vhodné oblečení a obutí, podložku na cvičení, pití. 

Akce již proběhla